TROUTMASTERS CHALLENGE 2020 & 2021 FISH-OFF WINNERS

Previous Fish-off Winners

by Trout & Salmon |

.

TROUTMASTERS SPONSOR

Below are the finalists from the 2020 and 2021 Badge winners fish-off sessions.

Junior & Youth Finals - Saturday 23 & Sunday 24 July 2022 at Thrunton Long Crag Fishery

Senior Final - Monday 10 October 2022 at Draycote Trout Fishery

Thank you for your support and please keep entering Troutmasters.

WINNERS

This page is being updated on a regular basis, as and when the fisheries inform us of their winner(s).

Achagour Fish Ponds -

Albury Estate Fisheries - IVAN BETTLES (J)

Alderneuk Fishery - ROSS FRAME (S), LEWIS DEMPSTER (Y), FINLAY RIDING (J), DAVE VALLANCE (S), COLE CARNEGIE (J)

Aldin Grange Lakes - DAVID NEILSON (S), LEONARD BROXSON (S), HARRIS ARMSTRONG (J)

Amport Fishery -

Artloch Fishery -

Avington Trout Fishery - JAMES GLASSPOOL (S), MAYA CRAGG-HINE (Y), TEDDY REYNOLDS (J)

Bessy Beck Trout Fishery - JORDAN FIRBY (S), GEORGE JOHNSON (J), CRAIG TEASDALE (S), HARRIS ARMSTRONG (J)

Bigwell Fly Fishery - KASIDIT LEOVIRIYAKIT (S), ALFIE ROCK (Y), WILBUR LEOVIRIYAKIT (J), LYNDON HARRIS (S)

Blithfield Anglers - GEOFFREY ALLSOP (S)

Borland Reservoir - JAMIE STEEL (Y), HANNAH MAIR (J)

Bransford Game Fisheries - DOMINIC H (S), MATTHEW EDGERTON (J), MICHAEL DUCKETT (S), MOLLY FREEMAN (J)

Brick Farm Lakes - CHLOE ROBINSON (Y), WILF WILES (J)

Broomhill Fly Fishery -

Burns Trout Fishery - JIM WATSON (S), BRADLEY MCFAYDEN (Y)

Carlogie Dam Fishery -

Chalk Springs Trout Fishery -

Chatton Trout Fishery -

Chiphall Lake - GRAHAM SPENCER (S), LEO HOYLE (J)

Coltsford Mill Trout Fishery -

Delgatie Castle Trout Fishery - ROAN MACCALLUM (Y)

Draycote Trout Fishery - DAVID HOPPE (S)

Drumtassie Fishery -

Dunlichity Trout Fishery -

Eisteddfa Fishery -

Elan Valley -

Forbes of Kingennie -

Frensham Trout Fishery - JOHN PEARN (S)

Geddes Trout Fishery - CHRIS MACINTOSH (S), WILLIE JACOBSON (S) - ZAK KEIL WILL FISH IN HIS PLACE, MADDEX REID (Y)

Glen of Rothes - CHRISTOPHER ANDERSON (J)

Glenquicken Farm Trout Fishery - GRANT HUGHES (S)

Graiglwyd Springs - ADAM BURTON (Y), LUCAS DERBYSHIRE (J)

Higham Lake Trout Fishery - GARETH BEAGARIE (S)

Hollies Trout Farm & Fishery - ALEX VENN (Y)

Innis Fly Fishery -

Jericho Loch - NORMAN ELLAND (S)

Kailzie Fishery -

Kilnsey Park Fly Fishery - MATTHEW BRACEWELL (Y)

Kinross Trout Fishery - SCOTT MUDIE (S), EWAN BEASTON (Y), SAM HARRISON (J) - (CHRIS BEAGLEY 2ND PLACE WILL ATTEND THE FINAL IN SAM'S PLACE), DAVID EADIE (S), DARREN MCPHERSON (Y), DANNY JOHNSTONE

Knitsley Mill -

Lakedown Trout Fishery -

Langley Dam - TONY GRAHAM (S) / MATT LUMLEY (S)

Leighton Reservoir - GLYN YEATES (S)

Lenches Lakes - MIKE SINCLAIR (S)

Llandegla Trout Fishery -

Llyn Clywedog Trout Fishery - GEOFF HODGE (S), IWAN OWEN (Y)

Llyn Gwyn - PAT SHARMAN (S)

Lochter Fishery - CHARLIE DORA (Y)

Loynton Trout Fishery - MATTHEW EDGERTON (J) / GEORGE CLARKE (J)

Marston Wyse Trout Farm - KEITH BARKER (S), JACK BLAKEY (Y), FRANCO HOPE (J)

Meon Springs - WILLIAM VERGEN (Y)

Mill of Kellas Trout Fishery - NEIL SCOWEN (S), TRAVIS RUSSELL (Y)

Moffat Fishery / The Green Frog - ALEX SAVILLE (S), CAMERON CRAIK (Y)

Moorhen Trout fishery -

Moulin De Chaise Dieu Du Theil - GILES BACHMANN (S), VALENTIN DESMONTS (Y), MAXIME LAUZANNE (J), SALEM MOHEISSEN (S), NOERIC RODRIGUEZ (J)

Narborough Fisheries -

New Mills Trout Fishing Park - JASON NOLAN (S), JONNY WINTHROP (S), KENZIE REYNOLDS (J)

Norton Fishery -

Pant-y-Bedw Fishery -

Paper Mill Trout Fishery -

Patshull Park Fishery - R H SNAPE (S)

Raemoir Trout Fishery - GEIG MASSON (S), RYAN TAYLOR (J) CHRIS ROBERTSON (S)

Rescobie Loch -

Rib Valley Fishing Lakes -

Rockbourne Trout Fishery -

Sandford Pool Trout Fishery - JOE FLOWER (Y)

Sharpley Springs - KARL DRESSER (S), JACK METCALF (J)

Siblyback Reservoir - ALEX JOHNSTONE (S)

Springhill Trout Waters - EDWARD FRENCH (J)

Stocks Reservoir

Sweethope Lough

Syon Park -

Tan-y-Mynydd Fishery - ROD HORTON (S), KYLE HUTCHINSON (J)

Tarvie Lochs Trout Fishery - SEAMUS MAGUIRE (S), Z BAKER (Y)

Tavistock Trout Fishery - EWAN LOTURCO (J)

Temple Trout Fishery -

Tenterden Trout Waters - PETER BEENY (S), BENJAMIN MIDDLETON (J), MALCOLM COLLINS (S)

Thornwood Trout Fishery -

Thrunton Long Crag Trout Fishery - KRIS MUNRO (S), HARRISON DOUDS (Y), RYAN FOGGON (J), GARETH BEAGARIE - TONY ROWLEY WILL FISH IN HIS PLACE (S), JOSH BICKERTON (Y), JACK BLAKEY - SONNY KERR WILL FISH IN HIS PLACE (J)

Toft Newton Trout Fishery -

Tree Tops Fly Fishery - RICHARD ROBERTS (S)

Tyn-y-Graig Farm - IAN LEWIS (S), TREVOR DAVIES, (S), LUKE LOTURCO (Y), IOAN ROBERTS (J), JACK OAKLEY (J)

Washburn Valley Fisheries - PHIL GREEN (S)

Wellsfield Trout Fishery - MICAHEL EWING (J), BEN THOMAS (J), JOSHUA MOODY (Y)

West House Trout Lakes -

Westlow Mere -

Withern Mill Trout Farm - BRENT THOMAS (S), ANDY FISHER (S)

Woolaston Court Trout Lakes -

Sponsors of Troutmasters

Brick Farm Lakes

HOSTING THE JUNIOR & YOUTH FINALS

THRUNTON LONG CRAG TROUT FISHERY

HOSTING THE SENIOR FINAL

DRAYCOTE TROUT FISHERY

.

Just so you know, whilst we may receive a commission or other compensation from the links on this website, we never allow this to influence product selections - read why you should trust us